Pláž ZLATNI RAT

Pláž Zlatni rat sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Bol-u na úpetí Vidovej Hory. Je tu možné pozorovať prírodný fenomén keďže cíp tejto pláže sa v závislosti od smeru vetra a vĺn otáča doľava a doprava. Pláž Zlatni rat je jednou z najlepších lokalít na surfovanie v Jadrane. V bezprostrednej blízkosti je aj pláž Paklina. Na ňu naväzuje množstvo malých pláží a kamenistých zátok, ktoré ponúkajú súkromie a odpočinok.

 

BOL je najstarším Bračským mestom pod Vidovou horou. Pre jeho výnimočnú polohu sa nazýva aj „strechou Jadranu“. Ponúka skvelé možnosti ubytovania, odpočinku, ale aj zábavy. Nad Bolom sa strmo dvíha tzv. „Bolská koruna“  pevnosi Koštilo a Ilyrskeho hradiska. Bol má každodenné lodné spojenie so Splitom a Jelsou na ostrove Hvar.

Na Bole sa oplatí navštíviť Dominikánsky kláštor z 15. storočia. Obsahuje jedinečnú botanickú záhradu a múzeum s historickými nálezmi a barokovími obrazmi. Na nábreží v centre Bolu sa nachádza ikonická budova vinárstva kde môžete ochutnať a zakúpiť výborné víno. Za zmienku stojí aj galéria ‘Branislav Dešković´’ nachádzajúca sa v renesančno-barokovom paláci. Stála výstava obsahuje viac než 400 diel od 50-tich rôznych autorov.

 

Pozri aj Vidova hora